Jaan Poska Gümnaasiumi segakoor

Kroonika

Tartu Jaan Poska Gümnaasiumi segakoori eelkäijaks on Tartu Mart Reiniku Gümnaasiumi segakoor, mis asutati 1972.a. Koor on osalenud kõikidel laulupidudel ja saavutanud kategooriasse laulmisel väga häid tulemusi. 2011.a. omistati koorile I kategooria.

JPG segaKoori eelkäija Mart Reiniku Gümnaasiumi segakoori  ajaloost


Mart Reiniku Gümnaasiumi (endine Tartu 10. keskkool) segakoor loodi 1972. a., kui põhikoolist sai 1971. a. keskkool. 1966.a. avati koolis muusika süvaõppega klassid –  pinnas kooride tegutsemiseks oli loodud.

Segakoori ellukutsuja oli kauaaegne kooli muusikaõpetaja Heli-Tiiu Tamm, kelle juhatusel toimus töö ligi 30 aastat.

 „Alustasime lihtsate lauludega. Nagu ikka oli häda tenorite leidmisega – kui mõnigi selle raske koorma kanda võttis, võisid juba rõõmustada. Esinesime samal kooliaastal tänaseks traditsiooniks muutunud kevadkontserdil TÜ aulas ja pole vahele jätnud ühtegi Tartu ega Tallinna laulupidu. Koor on ikka omanud I kategooriat,“ meenutab H.-T.Tamm.

„Suur muudatus repertuaaris toimus 80-ndate lõpus ja isamaaline vaimustus, mis tollal lauljate seas valitses, on siiani meeles. Avastati vanu ja haarati lennult vastkirjutatud laule.“

Uus aeg tõi uued võimalused. Nii arenes 90-ndatel koori välissuhtlus. Lauldes reisiti Soomes, Rootsis, Norras, Saksamaal ja Taanis. Kõige rikastavam on olnud koostöö taanlastega – kontsertide kavas on alati kooslaulmiseks nii Eesti kui Taani muusikat.

Alates 2000.a. on MRG segakoori juhatanud Tiiu Loite, kooriga on töötanud Vesta Voltein, Tiiu Otsus, Kaie Mägimets, Inge Lahtmets. Staažikas klaverisaatja on Lea Kalda, 3 aastat on hääleseadjana töötanud Karmen Puis.

Koorist on tuult tiibadesse saanud paljud muusika- või kultuurialal töötavad inimesed: Lauri Breede, Anu Gehlert, Heimo Hodanjonok, Laine Randjärv, Toomas Kaldaru, Tõnu Kalm, Britt Laats, Aet Maatee, Andri Maimets, Maire Martinson, Katrin Oolo, Priit Paavo, Toomas Peterson, Eveli Pruuli, Karmen Puis, Alar Salurand, Ave-Maria Sild, Uku-Markus Zimmermann, Piia Tamm, Saari Tamm, Mati Turi, Veikko Täär, Hannaliisa Uusmaa, Siim-Juhan Vakker, Hendrik Vestmann, Heiki Vilep, Mariliina Vilimaa, Vesta Voltein.